אודות שלומי לוי

אני פסיכולוג חינוכי מומחה (מ.ר 99183), פסיכותרפיסט ופסיכואנליטיקאי. חבר בהסתדרות הפסיכולוגים בישראל, ומטפל בקליניקה במבוגרים, מתבגרים (16+) וזוגות. משלב בטיפול פסיכותרפיה פסיכואנליטית ואינטגרטיבית הממוקדת בחוויה הרגשית, במחשבות ורגשות, בהתאם לצורכי המטופל. הטיפול מסייע לנו לרכוש תובנות חדשות, להיות מודעים יותר לצרכים והרצונות של עצמנו ומכוון לקבל החלטות בצורה נכונה יותר. נרגש כל פעם מחדש מיכולת הטיפול להפחית סבל וכאב ולהוביל לשינוי וצמיחה.

ההיכרות שלי עם טיפול פסיכולוגי באה בעקבות משבר אישי שפקד אותי, רצון להבין את מקור הבעיה ולפתור אותה בהצלחה. מבין גישות הטיפול השונות התחברתי לפסיכותרפיה פסיכואנליטית. דרכה רכשתי תובנות חדשות, ולמדתי להכיר את עצמי טוב יותר. הטיפול גם סייע לי לקבל החלטות נכונות ולעשות שינויים בעלי ערך ומשמעות בחיים. לאחר שצברתי ניסיון עשיר בטיפול במהלך השנים משלב כיום הבנות מפסיכותרפיה פסיכואנליטית יחד עם גישות אינטגרטיביות הממוקדות בחוויה הרגשית, במחשבות ורגשות בהתאם לצרכי המטופל.

עברתי דרך ארוכה ומפותלת לעסוק בטיפול פסיכולוגי, והיא כוללת תואר ראשון בפסיכולוגיה, תואר שני (M.A) בקרימינולוגיה, תואר שני (M.A) בפסיכולוגיה שקומית – ולימודי פסיכותרפיה. השתתפתי בסמינרים קליניים ותאורטיים והעמקתי את הידע וההבנה שלי במגוון גישות טיפוליות.

הוכשרתי כפסיכולוג חינוכי מומחה, ומוסמך בפסיכותרפיה פסיכואנליטית לטיפול במבוגרים. צברתי למעלה מ- 15 שנות ניסיון בטיפול במגוון אוכלוסיות במגזר הציבורי והפרטי, שסבלו ממצוקות רגשיות ומשברי חיים.

מניסיוני המקצועי הדיבור הוא האמצעי הטוב ביותר לטפל בנפש, דרכו המטופל יכול לבטא את אשר "על ליבו", מאחר ובאמצעות המילים אנו נעשים מודעים לרגשותינו ולעצמנו. כמטפל אני קשוב למילים ולכל סימפטום או בעיה שעולה בטיפול. התפיסה הטיפולית שלי בקליניקה כפי שנמצאה גם מחקרית, היא כי לאיכות הקשר שנוצר בין המטפל והמטופל הינו הגורם המשמעותי ביותר שיכול להוביל להצלחת הטיפול.  מניסיוני המקצועי קשר אישי המבוסס על אמון, הקשבה וקרבה רגשית בונה את מערכת היחסים והוא הבסיס לשינוי. הקשר המיוחד שנוצר מאפשר למטופל לשתף בכל רגש או מחשבה שהוא מתמודד איתן, באופן חופשי ללא תנאי, ביקורתיות או שיפוטיות כלפיו (גיי-פרנדלי). קבלת המטופל כפי שהוא, ועמדה לא שיפוטית כלפיו מסייעת לאתר את הרצונות והתשוקות ולכוון אותו לפעול לשינוי בהתאם למטרות שהציב לעצמו.

כולנו עוברים משברים במהלך החיים, חלקם קלים ואנו מצליחים להתמודד איתם ולהמשיך בכוחות עצמנו וחלקם קשים יותר וגורמים לנו לסבל וכאב. פסיכותרפיה המוכרת לנו בעיקר בשם "טיפול פסיכולוגי", מסייעת לטפל במגוון מצוקות רגשיות כמו חרדה, דיכאון ופוסט טראומה. משברי חיים כמו אבל ואובדן, קריירה, גירושין, מחלה בריאותית, תאונות, ובעיות במיניות ובזהות עצמית. היא מספקת מענה גם לאילו שרוצים להיות מודעים יותר לעצמם, למצוא משמעות לחיים, להתפתח בתחומי חיים כמו קושי בתוך מערכת זוגית, במציאת בן/בת זוג, וקשיים הנוגעים לתחומים כמו לימודים ועבודה.

לרוב כאשר מטופל מגיע עם בעיה פשוטה או ממוקדת לרוב הוא מקבל מענה מהיר לצרכים שלו והטיפול קצר ומסתיים כעבור מספר פגישות. במקרים שבהם ישנה מורכבות גדולה יותר כמו פגיעה בדימוי העצמי, מצבים שונים של פוסט טראומה או רצון לפתח מודעות עצמית הדבר עשוי להימשך על פני תקופה ארוכה יותר.

מניסיוני המקצועי, הטיפול מתחיל כבר בשיחת הטלפון הראשונה שבה הפונה יוצר קשר, מספר על סיבת הפנייה ומביע רצון לטפל בעצמו. ישנה אפשרות לטיפול פסיכולוגי און ליין.

.

.

תחומי טיפול:

.

לשאלות נוספות או לפגישת היכרות ניתן לפנות אליי ואשמח לסייע בכל אשר תצטרכו. ליצירת קשר לחצו כאן

שלומי לוי I פסיכולוג חינוכי מומחה ופסיכותרפיסט בקליניקה בפתח תקווה

.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
whatsapp icon